R A D I T E C H

радиационные технологии

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Радіаційно-зшиті гідрогелі Про радіаційно-зшиті гідрогелелі (РЗГГ)

Про радіаційно-зшиті гідрогелелі (РЗГГ)

Печать

 

Радіаційно-зшиті гідрогелелі (РЗГГ) являють собою еластичну наноструктуровану тривимірну сітку з макромолекул полімеру, що на 90% об’єму заповнена водою. Завдяки цьому РЗГГ мають м'яку консистенцію та властивості, які наближають їх до природної живої тканини ближче, ніж будь-який інший клас синтетичних матеріалів. РЗГГ відносяться до класу «soft mater»  м’яких матеріалів або м’якої речовини. Вони можуть бути досить міцними на розрив і пружно розтягатися у 2-3 рази. Незважаючи на високий вміст води, РЗГГ здатні додатково вбирати в себе воду, збільшуючи свій об’єм на 100-150%. При розмірах елементарної комірки в сотні нанометрів РЗГГ здатні пропускати через себе розчини ліків та здійснювати дифузію молекул кисню, але не пропускати бактеріальну інфекцію. Тобто РЗГГ можуть містити водорозчинні антисептики, знеболюючі, кровоспинні, загоюючі засоби та одночасно сорбувати в себе фізиологічні виділення рани. Для створення таких РЗГГ зазвичай використовуються нетоксичні полімери, які біологічно інертні, тобто не викликають подразнень чи алергії. Все це робить РЗГГ матеріалом дуже привабливим для перев’язування ран людського тіла.

Виробництво перев’язувальних матеріалів на основі РЗГГ налагоджено у багатьох країнах, а їх дієвість доведена на практиці. Наприклад, у складі персональних аптечок солдатів військ НАТО обов’язково є пов’язки з РЗГГ, оскільки вони ефективні для надання першої допомоги в польових умовах при багатьох видах поранень (включаючи і відкритий пневмоторакс). В амбулаторних умовах пов’язки з РЗГГ в середньому вдвічі прискорюють загоєння опіків, пошкоджень шкіри різного походження, гнійних ран, виразок, пролежнів. Повязки з такого матеріалу подобаються пацієнтам тим, що не прилипають до рани і знімаються абсолютно безболісно. Добре зарекомендували себе пов’язки з РЗГГ в дерматології та косметології. Ведеться розробка РЗГГ для використання в хірургічній офтальмології. На жаль, в Україні медичні пов’язки з РЗГГ досі не вироблялися, а застосування імпортних для більшості пацієнтів значно обмежено їх дороговизною.

В 2016 р. запатентована нова технологія виготовлення РЗГГ для пов’язок, розроблена в Інституті фізики Національної академії наук України. Її особливість полягає у тому, що для зшивання полімерів застосовуються потужні імпульси релятивістських електронів при високих температурах. Це дозволило значно знизити собівартість виробництва пов’язок з РЗГГ.

В 2017 р. за ліцензійною угодою з Інститутом фізики ТОВ “РАДІТЕХ” використало зазначену технологію в розробці першої вітчизняної медичної пов’язки із радіаційно-зшитого гідрогелю для лікування ран та опіків, яка буде вироблятися під торговою маркою ГІДРОБИНТ. Наразі відбуваються процедури державної реєстрації цієї пов’язки відповідно до вимог Технічного регламенту щодо медичних виробів. Побудована пілотна технологічна лінія мало серійного виробництва пов’язок із РЗГГ. Попередні клінічні випробування дали виключно позитивні результати. Детальніше про властивості, функції і переваги вітчизняних гідрогелевих перев’язувальних матеріалів читайте у розділі «Корисні властивості та переваги РЗГГ».

Приймаються замовлення на виготовлення дослідних партій пов’язок для вирішення конкретних лікувальних задач. Контакти