R A D I T E C H

радиационные технологии

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Радіаційно-зшиті гідрогелі Застосування у медицині

Застосування у медицині

Печать

Медичні функції РЗГГ-пов’язок:

  1. Охолодження опіку чи рани з метою знеболення. Забезпечується РЗГГ-пов’язкою за рахунок високої теплоємності води та її випаровування.
  2. Захист рани від зовнішної інфекції та механічних впливів.
  3. Дезінфекція рани.
  4. Сорбція фізіологічних виділень з рани.
  5. Введення (інфузія) лікарських препаратів: анальгетиків чи інших протизапалювальних засобів, стимуляторів обміну речовин і т.д.
Кожна із стадій загоєння потребує введення специфічних ліків, які не можуть бути поєднаними у один універсальний засіб. Тому, дуже зручним виявляється використання “нейтральних” РЗГГ-пов’язок, які дають можливість їх насичення будь-якими медикаментами, що необхідні у кожному конкретному випадку.

Існує два основних способи інфузії ліків в рану за допомогою РЗГГ-повязки:
  1. Попереднє вимочування пов’язки у розчині необхідного медикаменту. Ступінь насичення РЗГГ розчином залежить від часу вимочування. По закінченні цього часу необхідно лише акуратно накласти вже медично активовану пов’язку на місце ураження та закріпити її бандажем.
  2. Поступова дифузія розчину ліків в рану через РЗГГ-повязку із зовнішньої її сторони, на котру накладено вологий тампон (серветка або хустинка), що був попередньо змочений у лікувальному розчині. Цей спосіб інфузії більш повільний, але може бути значно тривалішим завдяки оновленню зовнішнього тампону без зняття повязки.


Також гідрогелеві перев’язувальні матеріали є ефективними для лікування діабетичної стопи, виразок і тому подібних пошкоджень.

Використання РЗГГ-пов’язок може бути ефективним засобом зупинення капілярної кровотечі. По-перше, РЗГГ може відігравати роль фільтру, що пропускає воду, але зупиняє частинки крові, створюючи тромби, що блокують кровотечу. По-друге, в склад РЗГГ-повязки можуть бути введені спеціальні лікарські препарати, що активно сприяють згортанню крові.
Завдяки своїй здатності щільно прилягати та герметизувати рану, гідрогелеві пов’язки також можуть бути використані у випадку відкритого пневмотораксу, тобто для запобігання потраплянню повітря між легенями та грудиною при пораненні грудної клітини.
Підтримання вологого середовища в рані суттєво полегшує обмінні та регенераційні процеси в пошкоджених тканинах і тому значно прискорює загоєння. Крім того, додавання, знеболюючих засобів сприяє безболісному та комфортному лікуванню.

РЗГГ легко приймає форму поверхні